Εορταστικές Χριστουγεννιάτικες εκδηλώσεις

CategoriesΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣΔΡΑΣΕΙΣ

Το σχολείο μας συμμετείχε την εορταστική περίοδο σε διάφορες Χριστουγεννιάτικες εκδηλώσεις που πραγματοποιήθηκαν σε συνεργασία με τον Δήμο Ιεράπετρας.

• Συναυλία στην πλατεία της πόλης σε συνεργασία με όμορα σχολεία (1ο Γυμνάσιο Ιεράπετρας, 2ο Γυμνάσιο Ιεράπετρας, 1ο Λύκειο Ιεράπετρας, 2ο Λύκειο Ιεράπετρας, Μουσικό Γυμνάσιο Λασιθίου).

• Συμμετοχή στο Χριστουγεννιάτικο Παζάρι της πόλης, στις 24.12 – 25.12 & 31.12, με πρωτοβουλία του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων όπου διατεθήκαν προς πώληση δημιουργίες των μαθητών, εκπαιδευτικών και γονέων.

• Χριστουγεννιάτικες κατασκευές Π.Ο.Μ.Ι (Περιβαλλοντική Ομάδα Μαθητών Ιεράπετρας) – Συνεργασία μαθητών 1ου & 2ου Γυμνασίου Ιεράπετρας
    Οι μαθητές δημιούργησαν χριστουγεννιάτικες κατασκευές με ανακυκλώσιμα υλικά. Επιπρόσθετα δημιούργησαν χριστουγεννιάτικες ευχετήριες κάρτες, τις οποίες μοίρασαν στις σχολικές μονάδες της πόλης, στην ΔΔΕ Λασιθίου καθώς και στον Δήμο Ιεράπετρας.